Про заходи щодо забезпечення формування проєкту селищного бюджету на 2021 рік та його прогнозу на 2022-2023 роки
Відповідно до Конституції України, керуючись Бюджетним кодексом України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 75 Бюджетного кодексу України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи лист Міністерства фінансів України від 13.08.2020 року № 05110-14-6/25074 «Про особливості складання проєкту місцевого бюджету на 2021 рік», відповідно до розпорядження голови Дніпропетровської облдержадміністрації від 11.09.2020 № Р-612/0/3-20 «Про заходи щодо забезпечення формуванн проєктів обласного та інших місцевих бюджетів на 2021 роки та їх прогнозів на 2022-2023 роки», враховуючи висновки та пропозиції постійної комісії селищної ради з питань соціально-економічного розвитку, планування бюджету та фінансів, селищна рада в и р і ш и л а:
Селищний голова І. О. БУРЯК
|
смт. Юр’ївка 20.10.2019 р. № 2265-55/VII |
Додаток 1
до рішення селищної ради
від 20.10.2020 № 2265 -55/VIІ
ПЛАН ЗАХОДІВ
щодо складання проєкту селищного бюджету на 2021 рік
|
№ |
Зміст заходів |
Термін виконання* |
Відповідальні за виконання** |
|
|
Надати до фінансово-господарського відділу виконкому селищної ради прогнозні показники надходжень до селищного бюджету на 2021 рік і два наступні бюджетні періоди (2022 – 2023 роки) у розрізі платежів з відповідними обґрунтуваннями. |
До 26 жовтня 2020 року |
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області у Юр’ївському районі (за згодою) |
|
|
Керуючись статтями 34, 75 Бюджетного кодексу України, довести до головних розпорядників коштів селищного бюджету орієнтовні обсяги видатків загального фонду селищного бюджету на 2021 рік та індикативні прогнозні показники для розрахунку прогнозу видатків селищного бюджету на 2022 – 2023 роки, виходячи з прогнозу фінансових ресурсів. |
До 01 листопада 2020 року |
Фінансово-господарський відділ виконкому селищної ради |
|
|
Забезпечити моніторинг програм у відповідних галузях з метою упорядкування та оптимізації їх основних завдань та заходів, підвищення ефективності та результативності їх реалізації, а також приведення їх у відповідність до програми соціально-економічного розвитку громади. У разі необхідності фінансування у 2021 році видатків, які здійснюються відповідно до програм, термін дії яких закінчується у 2020 році, вжити заходів щодо внесення відповідних змін для продовження їх дії або затвердження нових програм. |
До 01 листопада 2020 року |
Головні розпорядники коштів селищного бюджету |
|
|
Здійснити моніторинг та визначити заходи щодо упорядкування та оптимізації мережі, штатної чисельності та контингентів підопічних бюджетних установ соціально-культурної сфери, які утримуються за рахунок коштів селищного бюджету з урахуванням реформ у відповідній галузі. |
До 01 листопада 2020 року |
Головні розпорядники коштів селищного бюджету |
|
|
При підготовці бюджетних запитів на 2021 рік: забезпечити дотримання кількісних та вартісних показників, що впливають на розрахунковий обсяг видатків, а також відповідність включених до запиту бюджетних установ підпорядкування вимогам статті 89 Бюджетного кодексу України; |
До 05 листопада 2020 року |
Головні розпорядники коштів селищного бюджету |
|
|
Підготувати та надати до фінансово-господарсь-кого відділу виконкому селищної ради бюджетні запити на підставі планів діяльності головних розпорядників коштів селищного бюджету на середньостроковий період, інструкції з підготовки бюджетних запитів, граничних обсягів видатків на 2021 рік та вимог щодо формування індикативних прогнозних показників бюджету на 2022 і 2023 роки у форматі програмно-цільового методу з відповідними аналітичними розрахунковими таблицями, обґрунтуваннями та поясненнями щодо потреби у коштах на утримання установ селищного підпорядкування, реалізацію галузевих програм та заходів, тощо. |
До 10 листопада 2020 року |
Головні розпорядники коштів селищного бюджету |
|
|
Провести аналіз розрахункових показників на 2021 рік, поданих головними розпорядниками коштів селищного бюджету, узагальнити їх та підготувати згідно з вимогами чинного законодавства попередній проєкт селищного бюджету на 2021 рік для подання його на розгляд до виконавчого комітету селищної ради. |
До 15 листопада 2020 року |
Фінансово-господарський відділ виконкому селищної ради |
|
|
Здійснення аналізу бюджетних запитів, отриманих від головного розпорядника бюджетних коштів, розпорядника нижчого рівня, одержувачів бюджетних коштів та прийняття рішення щодо включення їх до пропозиції проекту селищного бюджету |
Листопад 2020 року
|
Фінансово-господарський відділ виконкому селищної ради |
|
|
|
Листопад 2020 року
|
Фінансово-господарський відділ виконкому селищної ради |
|
|
Схвалення проекту рішення селищної ради про селищний бюджет |
Грудень 2020 року |
виконавчий комітет селищної ради |
|
|
Оприлюднення рішення селищної ради про селищний бюджет на плановий рік |
у газеті та на сайті не пізніше ніж через 10 днів з дня його прийняття |
виконавчий комітет селищної ради |
|
|
Забезпечити формування мережі розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів коштів на 2021 рік відповідно до статті 89 Бюджетного кодексу України та вимог наказу Міністерства фінансів України від 23 серпня 2012 року № 938 “Про затвердження Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 вересня 2012 року за № 1569/21881 (із змінами). |
Грудень 2020 року |
Фінансово-господарський відділ виконкому селищної ради |
Секретар ради,
секретар виконавчого комітету
селищної ради Н. В. СКРИЛЬ
Додаток 2
до рішення селищної ради
від 20.10.2020 № 2265 -55/VIІ
ПРОГНОЗ
селищного бюджету на 2022- 2023 роки
Загальна частина
Прогноз індикативних прогнозних показників селищного бюджету на 2021 та 2022 роки розроблено на основі діючих положень Бюджетного та Податкового кодексів України, враховуючи лист Міністерства фінансів України від 13 серпня 2020 року № 05110 -14-6/25074 «Про особливості складання проєкту місцевого бюджету на 2021» цільових програм та інших законодавчих актів з питань бюджету та з урахуванням комплексного аналізу економічної ситуації в селищі, оцінки досягнутого рівня розвитку економіки і соціальної сфери.
Метою середньострокового бюджетного прогнозування є визначення фінансового ресурсу селищного бюджету на середньострокову перспективу, створення дієвого механізму управління бюджетним процесом, встановлення взаємозв’язку між стратегічними цілями розвитку селища та можливостями бюджету у середньостроковій перспективі.
Прогноз дохідної частини селищного бюджету на 2022 та 2023 роки розроблено відповідно до положень Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України, основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2022 і 2023 роки, схвалених постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 №671, та інших законодавчих актів, а також на підставі діючої податкової бази.
Прогноз доходів загального фонду на 2021 рік становить 120 % до прогнозних показників на 2020 рік. У 2021 році зростання власних податків і зборів загального фонду до 2020 року складе 107,0%.
Пріоритетними завданнями податкової політики на середньострокову перспективу, спрямованими на подальше економічне зростання, є:
розширення бази оподаткування;
забезпечення стабільності податкової системи, спрямованої на підвищення ефективності податкового адміністрування, в тому числі місцевих податків і зборів;
мінімізація можливостей для зловживань.
Це може бути досягнуто, в тому числі в результаті запровадження податкового контролю за відповідністю доходів і витрат громадян; заходів, спрямованих на легалізацію виплати заробітної плати; подальше зниження податкового навантаження на заробітну плату з метою збільшення її розміру, в тому числі шляхом попередження випадків її свідомого заниження роботодавцями, надання податкової соціальної пільги.
Найбільшу питому вагу (майже 60%) у складі доходів загального фонду займає податок на доходи фізичних осіб.
Прогноз надходжень з податку на доходи фізичних осіб розраховано відповідно до єдиної ставки (18%) оподаткування доходів фізичних осіб, підвищення мінімальної заробітної плати (в середньому на протязі року на 25 відсотків до показника 2020 року) та прожиткового мінімуму, подальшого зростання середньомісячної заробітної плати найманих працівників бюджетної сфери та приватного сектору шляхами збільшення продуктивності праці й за рахунок легалізації виплати заробітної плати та скорочення безробіття, зниження податкового навантаження на громадян, за рахунок надання податкової соціальної пільги на рівні 50 відсотків.
Розрахунок прогнозної суми земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2021-2023 роки проведено за підсумками фактичних надходжень за попередні роки, зміни обсягів укладених договорів оренди.
З метою створення єдиного механізму справляння плати за землю для фізичних та юридичних осіб ставки (у відсотках від нормативно-грошової оцінки землі) визначаються в залежності від функціонального призначення земельної ділянки відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23 липня 2010 року № 548 (зі змінами).
При обчисленні плати за землю враховано норми Положень про оподаткування земельним податком та орендною платою на території Юр’ївської селищної ради, затверджених рішеннями Юр’ївської селищної ради від 08 липня 2020 року № 1764-50/VII «Про встановлення ставок та пільг щодо сплати земельного податку на території Юр’ївської селищної ради на 2021 рік» та від 08 липня 2020 року № 1765-50/VII «Про встановлення ставок орендної плати за користування земельними ділянками на території Юр’ївської селищної ради на 2021 рік».
Прогнозний обсяг єдиного податку на 2020 - 2022 роки розраховано з урахуванням положень Податкового кодексу України (за даними органів Державної податкової служби України у Дніпропеьровській області), фактичних надходжень, щорічним збільшенням кількості платників податку, а також збільшенням з початку року ставки для платників єдиного податку першої та другої груп, у зв’язку із зростанням мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Прогноз доходів спеціального фонду на 2021 рік складає 101,8% до прогнозу 2020 року, у 2022 році – 102,0% до 2021 року.
Пріоритетні напрями розвитку бюджетоутворюючих галузей громади та основні завдання щодо активізації підприємницької діяльності:
- підвищення рівня конкурентоспроможності виробництв, технологічне оновлення, впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій;
- подальше усунення перешкод для розвитку підприємництва;
- поліпшення бізнес-клімату, створення сприятливих умов для стабільної та ефективної роботи суб’єктів підприємництва.
Заходи та інструменти підвищення рівня транспарентності процесу оподаткування та рівня фіскальної й організаційної діяльності відповідних служб:
- забезпечення проведення масово-роз’яснювальної роботи серед населення через засоби масової інформації щодо соціального значення легалізації праці та заробітної плати, обов’язкового декларування доходів та сплати податків.
Фактори впливу на збільшення надходжень платежів до бюджету:
ріст середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника;
- ріст фонду оплати праці працівників (штатних та нештатних), зайнятих економічною діяльністю;
- ріст мінімальної заробітної плати.
Прогноз на 2021 рік розроблений за сценарієм, який є продовженням прогнозу, врахованого в розрахунках державного бюджету на 2020 рік. Основою цього сценарію є припущення щодо проведення реформ у відповідності з пріоритетами, визначеними у стратегічних документах Уряду, й спрямованими на створення сприятливих умов для досягнення Україною сталого економічного зростання та підвищення добробуту населення.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
На 2022-2023 роки видатки на оплату праці працівників бюджетної сфери, розраховано виходячи з затвердженого фонду оплати праці на 2020 рік, скоригованого на прогнозний індекс росту мінімальної заробітної плати. Чисельність працюючих в бюджетних установах, закладах та підприємствах, які фінасуються за рахунок селищного бюджету, планується зберегти на рівні минулих років, а саме:
по галузі «Державне управління» - 65,5 штатних одиниць;
по галузі «Освіта» - 258,57 штатних одиниць;
по галузі «Охорона здоров’я» - 175,00 штатних одиниць;
по галузі «Соціальний захист» - 14 штатних одиниць;
по галузі «Культура» - 38,50 штатних одиниць;
по галузі «Фізкультура та спорт» - 7,00 штатних одиниць.
3. Використання бюджетних коштів в основних сферах діяльності.
Державне управління.
пріоритетним завданням є належне фінансове забезпечення функціонування селищної ради для здійснення нею повноважень, визначених Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” передбачається здійснити заходи щодо:
організаційного, інформаційно-аналітичного та матеріально-технічного забезпечення діяльності селищної ради;
забезпечення повноцінного виконання повноважень селищної ради згідно з чинним законодавством.
Освіта.
пріоритетами в освітянській галузі є:
створення опорних шкіл шляхом оптимізації мережі навчальних закладів з урахуванням демографічних і економічних реалій;
розвиток і підтримка системи роботи з обдарованою і талановитою молоддю, різнобічний розвиток індивідуальності дитини, її задатків і здібностей;
створення належних умов для здобуття високоякісної освіти дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, та дітьми, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, соціальної адаптації;
зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти та впровадження енергозберігаючих технологій.
Охорона здоров’я.
Пріоритетами розвитку галузі є:
- забезпечення рівного і справедливого доступу населення до медичних послуг належної якості, запобігання та зниження рівня захворюваності, а також створення сприятливих для здоров’я умов життєдіяльності людини;
- забезпечення виконання державних і сільських програм, спрямованих на поліпшення показників здоров’я населення, стабілізацію ситуації із серцево-судинними захворюваннями, захворюваннями на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, тощо.
Соціальний захист та соціальне забезпечення.
пріоритетами соціальної політики на цей період є:
- забезпечення проведення ефективної політики щодо поліпшення якості життя вразливих груп населення;
- підвищення рівня соціального захисту малозабезпечених верств населення;
- забезпечення захищеності інвалідів, сімей з дітьми, інших незахищених верств населення;
- підвищення ефективності соціальної роботи з сім’ями, молоддю;
- забезпечення права дитини на сімейне виховання, розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Духовний та фізичний розвиток.
пріоритетами розвитку є:
забезпечення на території селища реалізації державної політики у сфері культури і мистецтва та бібліотечної справи.
запровадження системи державних стандартів щодо надання культурних послуг населенню;
забезпечення підвищення фахового та освітнього рівня працівників культури і мистецтв.
Благоустрій населених пунктів.
пріоритетами розвитку є: забезпечення належного санітарного стану населених пунктів ОТГ; забезпечення роботи центрального водопостачання; забезпечення освітлення вулиць.
Секретар ради,
секретар виконавчого комітету
селищної ради Н. В. СКРИЛЬ
Додаток 3
до рішення селищної ради
від 20.10.2020 № 2265 -55/VIІ
ІНСТРУКЦІЯ
з підготовки бюджетних запитів на 2021 рік та прогнозу
на 2022-2023 роки
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до вимог частини третьої статті 75 Бюджетного кодексу України і визначає механізм розрахунку показників проекту ______ сільського (селищного/міського) бюджету на 2021 рік (далі - проект селищного бюджету та прогнозу на 2022 – 2023 роки (далі - прогноз селищного бюджету, а також встановлює порядки складання, розгляду та аналізу бюджетних запитів.
1.2. Головний розпорядник бюджетних коштів (далі - головний розпорядник) організовує та забезпечує складання бюджетних запитів за відповідним галузевим напрямком за участю всіх розпорядників коштів нижчого рівня та одержувачів коштів і подає його у визначені терміни та порядку до фінансово-господарського відділу виконавчого комітету Юр’ївської селищної ради (далі – фінансовий відділ) в паперовому та електронному вигляді за формами:
БЮДЖЕТНИЙ ЗАПИТ на 2021-2023 роки: загальний (Форма 2020-1, додаток 4)
БЮДЖЕТНИЙ ЗАПИТ на 2021-2023 роки: індивідуальний (Форма 2020-2, додаток 5)
БЮДЖЕТНИЙ ЗАПИТ на 2021-2023 роки: додатковий (Форма 2020-3, додаток 6)
1.3. Форми бюджетного запиту заповнюються послідовно: Форма-2 заповнюється на підставі показників Форми-1 і лише після заповнення зазначених форм у разі потреби заповнюється Форма-3.
1.4. Усі вартісні показники у формах наводяться у гривнях (наприклад, «75 650 гривень»).
1.5. Разом з бюджетним запитом головний розпорядник подає необхідну для здійснення фінансово-господарським відділом аналізу бюджетного запиту детальну інформацію за формами, які можуть доводитися фінансово-господарським відділом до головного розпорядника, а також підтвердні документи та матеріали.
1.6. Бюджетний запит складається на 2021 – 2023 роки з урахуванням організаційних, фінансових (у тому числі граничних обсягів видатків та надання кредитів загального фонду селищного бюджету на 2021 рік (далі – граничні обсяги) та прогнозних показників обсягів видатків або надання кредитів загального фонду селищного бюджету на 2022-2023 роки (далі - прогнозні показники)) та інших обмежень, які можуть доводитися фінансово-господарським відділом до головного розпорядника.
1.7. Розрахунок граничних обсягів та прогнозних показників здійснюється з урахуванням:
прогнозних обсягів доходів;
розміру прожиткового мінімуму та рівня його забезпечення;
розміру мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівників І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (далі - Єдина тарифна сітка);
прогнозних цін на енергоносії та тарифів на оплату комунальних послуг;
необхідності передбачення нових (порівняно з поточним бюджетним періодом) першочергових видатків, у тому числі тих, що мають періодичний характер;
необхідності оптимізації витрат, у тому числі шляхом концентрації ресурсів на пріоритетних напрямах діяльності, скорочення непершочергових та виключення неефективних витрат тощо.
1.8. Граничний обсяг та прогнозні показники доводяться фінансовим відділом до головного розпорядника загальними сумами за роками.
1.9. Головний розпорядник здійснює розподіл граничного обсягу та прогнозних показників за бюджетними програмами з урахуванням пріоритетів, визначених програмними (стратегічними) документами економічного і соціального розвитку, та планів своєї діяльності на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди.
1.10. Показники доходів, фінансування, видатків, повернення та надання кредитів за попередній та поточний бюджетні періоди мають відповідати кодам класифікації доходів бюджету, класифікації фінансування бюджету за типом боргового зобов’язання, економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету з урахуванням змін, внесених до відповідної бюджетної класифікації.
1.11. З метою співставлення показників за бюджетними програмами у разі змін у структурі бюджетних програм звітні показники за попередній бюджетний період та показники поточного бюджетного періоду приводяться у відповідність до програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів, що формується у бюджетних запитах на 2020-2022 роки.
У разі якщо бюджетна програма не передбачається на 2021 рік:
показники поточного бюджетного періоду зазначаються окремим рядком;
показники за бюджетною програмою попереднього бюджетного періоду приводяться у відповідність до програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів поточного бюджетного періоду, а у разі якщо бюджетна програма у поточному бюджетному періоді не передбачена - зазначаються окремим рядком.
1.12. Для заповнення форм бюджетного запиту використовуються:
дані річного звіту за попередній бюджетний період, з урахуванням капітальних видатків (далі - звіт за попередній бюджетний період) - для зазначення показників за попередній бюджетний період;
показники, затверджені розписом сільського (селищного/міського) бюджету на поточний бюджетний період (з урахуванням внесених змін) та до кошторисів в частині власних надходжень бюджетних установ станом на дату, визначену фінансово-господарським відділом у супроводжуючому листі (далі – розпис на поточний бюджетний період);
показники видатків та/або надання кредитів, розраховані відповідно до положень розділу ІІ цієї Інструкції, - для зазначення показників на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди.
1.13. У цій Інструкції визначення бюджетних періодів вживаються у таких значеннях:
поточний рік – період, протягом якого відбувається планування бюджетних показників на наступний рік (2020 рік);
плановий рік – рік, на який здійснюється планування бюджетних показників (2021 рік);
наступні за плановим два роки – роки, на які здійснюється прогноз бюджетних показників, і які є наступними за плановим роком (2022 та 2023 роки).
1.14. Головний розпорядник забезпечує своєчасність, достовірність та зміст поданих до фінансового відділу бюджетних запитів, які мають містити всю інформацію, необхідну для аналізу показників проекту сільського (селищного/міського) бюджету та прогнозу сільського (селищного/міського) бюджету.
1.15. У разі якщо головний розпорядник у межах доведених фінансовим граничного обсягу та прогнозних показників пропонує зменшити порівняно з поточним бюджетним періодом видатки та/або надання кредитів загального фонду сільського (селищного/міського) бюджету за одними бюджетними програмами та збільшити за іншими, такі пропозиції мають бути обґрунтовані в частині необхідності такого перерозподілу та можливості реалізації головним розпорядником відповідних бюджетних програм у запропонованих обсягах.
1.16. Фінансово-господарським відділом здійснює аналіз отриманих від головного розпорядника бюджетних запитів на предмет відповідності меті діяльності (місії) головного розпорядника у відповідній сфері та пріоритетам, визначеним програмними (стратегічними) документами економічного і соціального розвитку, ефективності використання бюджетних коштів, дотримання доведених обмежень та вимог цієї Інструкції.
1.17. На основі інформації про результати аналізу фінансово-господарського відділу відповідно до норм, передбачених пунктом 36 статті 2, пунктом 5 статті 75 Бюджетного кодексу України та пункту 1.3 Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23 серпня 2012 року № 938, приймає рішення про включення бюджетного запиту до проекту сільського (селищного/міського) бюджету на 2021 рік.
1.18. У разі подання головним розпорядником бюджетного запиту, складеного з порушенням вимог цієї Інструкції, фінансово-господарський може повернути такий бюджетний запит головному розпоряднику для приведення його у відповідність до зазначених вимог.
1.19. За порушення виконавчої дисципліни в частині включення недостовірних даних до бюджетних запитів, порушення встановлених термінів подання бюджетних запитів або їх неподання керівники головного розпорядника Юр’ївської селищної ради притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
II. Розрахунок видатків та надання кредитів на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди
2.1. Головний розпорядник забезпечує розподіл граничного обсягу та прогнозних показників за бюджетними програмами та здійснює розрахунок обсягів видатків та надання кредитів, дотримуючись принципів, на яких ґрунтується бюджетна система (ефективності та результативності, справедливості і неупередженості), а також таких принципів:
пріоритетності, який передбачає спрямування видатків або надання кредитів за бюджетною програмою із урахуванням цілей та завдань, визначених програмними (стратегічними) документами, та реальних можливостей бюджету;
жорсткої економії бюджетних коштів, який передбачає вжиття заходів для планомірної мінімізації витрат усіх видів ресурсів з одночасним забезпеченням належного виконання завдань бюджетної програми;
обґрунтованості витрат «від першої гривні», який передбачає детальні розрахунки в межах коду економічної класифікації видатків або класифікації кредитування з урахуванням кількісних та вартісних факторів, що впливають на обсяг видатків та надання кредитів у плановому та наступних за плановим двох бюджетних періодах.
До кількісних факторів належать штатна чисельність працівників, чисельність інвалідів, кількість бюджетних установ, обладнання тощо.
До вартісних факторів належать індекси споживчих цін та цін виробників, ціни (тарифи) на товари (роботи, послуги), розмір прожиткового мінімуму та рівень його забезпечення, розміри мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки тощо.
2.2. Розрахунок обсягів видатків та надання кредитів на 2021-2023 роки здійснюються з урахуванням, зокрема:
нормативно-правових актів, що регулюють діяльність головного розпорядника у відповідній галузі (сфері діяльності), у тому числі надання послуг, гарантованих державою, та інших послуг, що надаються фізичним та юридичним особам;
зобов’язань, передбачених договорами (контрактами);
норм і нормативів;
періодичності виконання окремих бюджетних програм, а також окремих заходів, що здійснюються в межах бюджетних програм;
необхідності зменшення заборгованості попередніх бюджетних періодів та недопущення утворення заборгованості за зобов’язаннями у плановому та наступних за плановим двох бюджетних періодах;
цін і тарифів поточного року на відповідні товари (роботи, послуги), закупівлю яких передбачається здійснювати у межах бюджетної програми.
2.3. Розрахунок обсягів видатків та надання кредитів на 2021-2023 роки здійснюється за кожною бюджетною програмою як за загальним, так і за спеціальним фондами у розрізі кодів економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету.
Обсяг видатків або надання кредитів за бюджетною програмою визначається як сума коштів за кодами економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету.
2.4. Обсяг надання кредитів на 2021-2023 роки визначається на підставі нормативно-правових актів, якими передбачено надання таких кредитів, з урахуванням положень договорів (контрактів), включаючи договори про позики від міжнародних фінансових організацій, договори між головним розпорядником та позичальником тощо, та необхідності повного завершення розпочатих позичальником робіт (здійснення виплат), що передбачені такими угодами (договорами).
2.5. Головний розпорядник забезпечує включення до бюджетних запитів показників за бюджетними програмами, які забезпечують протягом декількох років виконання інвестиційних проектів, у разі їх схвалення або відбору у встановленому законодавством порядку та на підставі розрахунків обсягу витрат щодо реалізації таких інвестиційних проектів.
2.6. Обсяг капітальних видатків визначається, враховуючи запланований обсяг робіт згідно з проектно-кошторисною документацією, ступінь будівельної готовності об’єктів, кількість наявного обладнання та предметів довгострокового користування та ступінь їх фізичного і морального зношення. Фактори, що можуть враховуватися при визначенні обсягу капітальних видатків, головним розпорядником визначаються самостійно з урахуванням галузевих особливостей. Вартість товарів (робіт, послуг) має забезпечувати раціональне та економне використання бюджетних коштів.
2.7. За результатами розрахунків сума видатків та/або надання кредитів загального фонду за усіма бюджетними програмами на відповідний бюджетний період порівнюється із граничним обсягом та прогнозними показниками.
У разі якщо розрахований обсяг видатків та/або надання кредитів загального фонду перевищує граничний обсяг та прогнозні показники, додаткові видатки та/або надання кредитів (сума перевищення) включаються у Форму-3 за умови, що такі видатки нормативно-правовими актами визначені пріоритетними.
2.8. Обсяг видатків та/або надання кредитів спеціального фонду визначається головним розпорядником відповідно до нормативно-правових актів, які передбачають утворення і використання спеціального фонду.
2.9. Розрахунок надходжень спеціального фонду здійснюється відповідно до положень пункту 17 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року № 228.
Розрахунок надходжень спеціального фонду на 2021-2023 роки здійснюється з урахуванням фактичних надходжень у попередньому та поточному бюджетних періодах.
3.1. Форма-1 призначена для наведення узагальнених показників діяльності головного розпорядника і розподілу граничного обсягу та прогнозних показників за бюджетними програмами.
3.2. У Формі-1 зазначаються мета діяльності головного розпорядника коштів місцевого бюджету, цілі державної політики у відповідній сфері діяльності, формування та/або реалізацію яких забезпечує головний розпорядник, показники результату їх досягнення; здійснюється розподіл граничних показників видатків та надання кредиту із загального фонду місцевого бюджету за бюджетними програмами та відповідальними виконавцями бюджетних програм.
Інформація, що наводиться у Формі-1, має у повній мірі характеризувати діяльність головного розпорядника, охоплювати всі галузі (сфери діяльності), у яких він забезпечує реалізацію державної політики, висвітлювати найбільш суспільно значущі результати його діяльності та враховувати відповідні показники діяльності відповідальних виконавців, робота яких організовується та координується відповідним головним розпорядником.
3.3. У пункті 1 зазначається найменування головного розпорядника, код відомчої класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів, код за ЄДОПОУ та код бюджету.
3.4. У пункті 2 зазначається мета діяльності головного розпорядника, яка визначає основне його призначення і роль у відповідній галузі та має формуватися з урахуванням таких критеріїв:
чітке формулювання та лаконічне викладення;
спрямованість на досягнення певного результату;
охоплення всіх сфер діяльності головного розпорядника.
3.5 У пункті 3 наводиться перелік цілей державної політики у відповідній сфері діяльності, формування та/або реалізацію яких забезпечує головний розпорядник, та зазначаються фактичні за попередній бюджетний період і очікувані у поточному, плановому та наступних за плановим двох бюджетних періодах показники результату діяльності головного розпорядника.
Цілі визначаються головним розпорядником для кожної галузі (сфери діяльності) відповідно до пріоритетів державної політики, визначених програмними (стратегічними) документами економічного і соціального розвитку.
Стратегічні цілі мають відповідати таким критеріям:
зв’язок з метою діяльності головного розпорядника;
оцінювання за допомогою показників результату діяльності головного розпорядника.
Кількість стратегічних цілей для кожної галузі (сфери діяльності) головного розпорядника, як правило, не повинна перевищувати трьох.
Для кожної стратегічної цілі мають бути визначені показники результату діяльності головного розпорядника (далі - показники результату).
Показники результату - це кількісні та якісні показники, які характеризують рівень досягнення головним розпорядником стратегічних цілей, дають можливість найбільш повно оцінити діяльність головного розпорядника та стан галузей (сфер його діяльності) у плановому та наступних за плановим двох бюджетних періодах.
Показники результату мають:
характеризувати прогрес у досягненні стратегічних цілей у середньостроковому періоді;
забезпечувати можливість відстеження досягнення стратегічних цілей у динаміці та порівнянності показників результату за роками;
перевірятися та підтверджуватися офіційною державною статистичною, фінансовою та іншою звітністю, даними бухгалтерського, статистичного та внутрішньогосподарського (управлінського) обліку.
При визначенні показників результату головними розпорядниками може використовуватися практичний досвід інших країн щодо визначення показників, які характеризують результати реалізації державної політики у відповідних галузях (сферах діяльності), що забезпечить можливість їх порівняння із показниками міжнародних рейтингів.
Кількість показників результату за кожною стратегічною ціллю, як правило, не повинна перевищувати трьох.
3.6. У пункті 4 зазначається розподіл граничних показників видатків та надання кредиту із загального фонду місцевого бюджету за бюджетними програмами та відповідальними виконавцями бюджетних програм:
- у графах 1-2 зазначаються код Програмної класифікації та код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів;
- у графі 3 код функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету;
- у графі 4 найменування відповідального виконавця та найменування бюджетної програми;
- у графі 5 (звіт) - касові видатки або надання кредитів загального фонду відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
- у графі 6 (затверджено) - бюджетні асигнування загального фонду, затверджені розписом на поточний бюджетний період;
у графах 7-9 (проект, прогноз) - розподіл граничного обсягу та прогнозних показників.
При цьому, обсяги видатків/надання кредитів загального фонду бюджету, що склалися у рядку «ВСЬОГО» у графах 7-9, не повинні перевищувати доведені сільським (селищним/міським) головою структурному підрозділу граничних обсягів на плановий рік та прогнозні показники видатків/надання кредитів загального фонду;
- у графі 10 - номер цілі, зазначеної у пункті 3 Форми-1, на досягнення якої спрямована реалізація бюджетної програми.
3.7 У пункті 5 зазначається розподіл граничних показників видатків та надання кредиту із спеціального фонду місцевого бюджету за бюджетними програмами та відповідальними виконавцями бюджетних програм:
- у графах 1-2 зазначаються код Програмної класифікації та код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів;
- у графі 3 код функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету;
- у графі 4 найменування відповідального виконавця та найменування бюджетної програми;
- у графі 5 (звіт) - касові видатки або надання кредитів спеціального фонду відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
- у графі 6 (затверджено) - бюджетні асигнування спеціального фонду, затверджені розписом на поточний бюджетний період;
у графах 7-9 (проект, прогноз) - розподіл граничного обсягу та прогнозних показників.
При цьому, обсяги видатків/надання кредитів спеціального фонду бюджету, що склалися у рядку «ВСЬОГО» у графах 7-9, не повинні перевищувати доведені сільським (селищним/міським) головою структурному підрозділу граничних обсягів на плановий рік та прогнозні показники видатків/надання кредитів спеціального фонду;
- у графі 10 - номер цілі, зазначеної у пункті 3 Форми-1, на досягнення якої спрямована реалізація бюджетної програми.
4.1. Форма-2 призначена для наведення детальної інформації з обґрунтуваннями щодо показників, передбачених за кожною бюджетною програмою за програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів.
4.2. У пунктах 1 і 2 зазначаються відповідно код відомчої класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів та найменування головного розпорядника, найменування та знак відповідального виконавця бюджетної програми, код за ЄДРПОУ.
4.3. У пункті 3 зазначаються найменування бюджетної програми, коди Програмної класифікації і Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів, функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету, код бюджету.
4.4. У пункті 4 зазначаються мета та завдання бюджетної програми:
- у підпункті 1 пункту 4 - мета бюджетної програми та строки її реалізації;
- у підпункті 2 пункту 4 - завдання бюджетної програми.
- у підпункті 3 пункту 4 - нормативно-правові акти, які є підставою для реалізації бюджетної програми.
Мета та завдання бюджетної програми визначаються відповідно до положень спільних наказів Міністерства фінансів України та галузевих міністерств.
Інформація, що наводиться у пункті 4 цієї форми, повинна узгоджуватися з інформацією, наведеною у пункті 2 Форми-1.
4.5. У пункті 5 зазначаються усі надходження для виконання бюджетної програми.
У рядку «Надходження загального фонду бюджету» у графах 3, 7, 11 підпункту 1 пункту 5 та у графах 3, 7 підпункту 2 пункту 5 автоматично проставляються показники, наведені у графах 5, 6, 7, 8, 9 пункту 4 Форми-1 у рядку «ВСЬОГО» відповідної бюджетної програми.
Показники спеціального фонду зазначаються за кожним видом надходжень:
1) власні надходження бюджетних установ:
плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю (код класифікації доходів бюджету 25010100);
надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності (код класифікації доходів бюджету 25010200);
плата за оренду майна бюджетних установ (код класифікації доходів бюджету 25010300);
надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна) (код класифікації доходів бюджету 25010400);
благодійні внески, гранти та дарунки (код класифікації доходів бюджету 25020100);
кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів (код класифікації доходів бюджету 25020200).
Власні надходження бюджетних установ визначаються головним розпорядником за наявності відповідної підстави. При заповненні цього пункту в частині власних надходжень слід керуватися частиною четвертою статті 13 Бюджетного кодексу України.
2) інші надходження спеціального фонду (за видами надходжень), визначені рішенням про сільський бюджет на попередній та поточний бюджетні періоди і які передбачається отримувати у плановому та наступних за плановим двох бюджетних періодах;
3) повернення кредитів до бюджету, які відображаються зі знаком «-».
Загальний обсяг надходжень спеціального фонду за попередній бюджетний період (рядок «ВСЬОГО») розраховується як сума усіх вищезазначених надходжень.
У графі 4 підпункту 1 пункту 5 (звіт) зазначаються надходження спеціального фонду для виконання бюджетної програми відповідно до звіту за попередній бюджетний період.
У графі 8 підпункту 1 пункту 5 (затверджено) - надходження спеціального фонду для виконання бюджетної програми, затвердженні розписом на поточний бюджетний період.
У графі 12 підпункту 1 пункту 5 (проект) - надходження спеціального фонду для виконання бюджетної програми на плановий бюджетний період.
У графах 4 та 8 підпункту 2 пункту 5 (прогноз) - надходження спеціального фонду для виконання бюджетної програми на наступні за плановим два бюджетні періоди.
У графах 5, 9, 13 підпункту 1 пункту 5 та графах 5, 9 підпункту 2 пункту 5 зазначаються показники надходжень спеціального фонду, що належать до бюджету розвитку.
4.6. У пункті 6 зазначаються видатки (підпункт 1 пункту 6) або надання кредитів (підпункт 2 пункту 6) на плановий бюджетний період та видатки (підпункт 3 пункту 6) або надання кредитів (підпункт 4 пункту 6) на наступні за плановим два бюджетні періоди за економічною класифікацією видатків бюджету або класифікацією кредитування бюджету:
у графі 3 підпункту 1 пункту 6 та графі 3 підпункту 2 пункту 6 (звіт) зазначаються касові видатки або надання кредитів загального фонду відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
у графах 4, 5 підпункту 1 пункту 6 та графах 4, 5 підпункту 2 пункту 6 (звіт) - касові видатки або надання кредитів спеціального фонду (у т.ч. бюджету розвитку) відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
у графі 7 підпункту 1 пункту 6 та графі 7 підпункту 2 пункту 6 (затверджено) - бюджетні асигнування загального фонду, затверджені розписом на поточний бюджетний період;
у графах 8, 9 підпункту 1 пункту 6 та графах 8, 9 підпункту 2 пункту 6 (затверджено) - бюджетні асигнування спеціального фонду (у т.ч. бюджету розвитку), затверджені розписом на поточний бюджетний період;
у графі 11 підпункту 1 пункту 6 та графі 11 підпункту 2 пункту 6 (проект) - видатки або надання кредитів загального фонду на плановий бюджетний період, розраховані відповідно до розділу ІІ цієї Інструкції;
у графах 12, 13 підпункту 1 пункту 6 та графах 12, 13 підпункту 2 пункту 6 (проект) - видатки або надання кредитів спеціального фонду (у т.ч. бюджету розвитку), які передбачаються на плановий бюджетний період, розраховані відповідно до розділу ІІ цієї Інструкції;
у графах 3 і 7 підпункту 3 пункту 6 та у графах 3 і 7 підпункту 4 пункту 6 (прогноз) - видатки або надання кредитів загального фонду на наступні за плановим два бюджетні періоди, розраховані відповідно до розділу ІІ цієї Інструкції;
у графах 4, 5 і 8, 9 підпункту 3 пункту 6 та у графах 4, 5 і 8, 9 підпункту 4 пункту 6 (прогноз) - видатки або надання кредитів спеціального фонду (у т.ч. бюджет розвитку) на наступні за плановим два бюджетні періоди, розраховані відповідно до розділу ІІ цієї Інструкції.
Показники у рядку «ВСЬОГО» по загальному фонду у графах 3, 7, 11 підпункту 1 пункту 6 та рядку «ВСЬОГО» у графах 3, 7, 11 підпункту 2 пункту 6 повинні дорівнювати показникам у графах 5, 6, 7 пункту 4 Форми-1 для відповідної бюджетної програми.
Показники у рядку «ВСЬОГО» по загальному фонду у графах 3 і 7 підпункту 3 пункту 6 та рядку «ВСЬОГО» у графах 3 і 7 підпункту 4 пункту 6 повинні дорівнювати показникам у графах 8 і 9 пункту 4 Форми-1 для відповідної бюджетної програми.
Показники у рядку «ВСЬОГО» по спеціальному фонду у графах 4, 8, 12 підпункту 1 пункту 6 та рядку «ВСЬОГО» у графах 4, 8, 12 підпункту 2 пункту 6 повинні дорівнювати показникам у графах 5, 6, 7 пункту 5 Форми-1 для відповідної бюджетної програми.
Показники у рядку «ВСЬОГО» по спеціальному фонду у графах 4 і 8 підпункту 3 пункту 6 та рядку «ВСЬОГО» у графах 4 і 8 підпункту 4 пункту 6 повинні дорівнювати показникам у графах 8 і 9 пункту 5 Форми-1 для відповідної бюджетної програми.
4.7. У пункті 7 зазначаються напрями використання бюджетних коштів (видатки або надання кредитів) за загальним та спеціальним фондами, виконання яких забезпечує реалізацію бюджетної програми.
У підпункті 1 пункту 7 зазначаються напрями використання бюджетних коштів на 2018-2020 роки:
- у графі 3 (звіт) - касові видатки або надання кредитів загального фонду відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
- у графах 4, 5 (звіт) - касові видатки або надання кредитів спеціального фонду (у т.ч. бюджету розвитку) відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
- у графі 7 (затверджено) - бюджетні асигнування загального фонду на поточний бюджетний період, затверджені розписом на поточний бюджетний період;
- у графах 8, 9 (затверджено) - бюджетні асигнування спеціального фонду (у т.ч. бюджету розвитку), затверджені розписом на поточний бюджетний період;
- у графі 11 (проект) - видатки або надання кредитів загального фонду на плановий бюджетний період;
- у графах 12, 13 (проект) - видатки або надання кредитів спеціального фонду (у т.ч. бюджету розвитку) на плановий бюджетний період.
Показники у рядку «ВСЬОГО» у графах 3, 7, 11 підпункту 1 пункту 7 Форми – 2 повинні дорівнювати показникам у графах 5, 6, 7 пункту 4 Форми-1 для відповідної бюджетної програми, показникам у рядку «ВСЬОГО» у графах 3, 7, 11 сумарно по підпунктах 1 та 2 пункту 6 Форми-2.
Показники у рядку «ВСЬОГО» у графах 4, 8, 12 підпункту 1 пункту 7 Форми – 2 повинні дорівнювати показникам у графах 5, 6, 7 пункту 5 Форми-1 для відповідної бюджетної програми. Показники у рядку «ВСЬОГО» у графах 4, 5; 8, 9; 12, 13 підпункту 1 пункту 7 Форми – 2 повинні дорівнювати показникам у рядку «ВСЬОГО» у графах 4, 5; 8, 9; 12, 13 сумарно по підпунктах 1 та 2 пункту 6 Форми-2.
У підпункті 2 пункту 7 – напрями використання бюджетних коштів на 2021-2022 роки:
- у графах 3 і 7 (прогноз) - видатки або надання кредитів загального фонду на наступні за плановим два бюджетні періоди;
- у графах 4, 5 і 8, 9 (прогноз) - видатки або надання кредитів спеціального фонду (у т.ч. бюджету розвитку) на наступні за плановим два бюджетні періоди.
Показники у рядку «ВСЬОГО» у графах 3, 7 підпункту 2 пункту 7 Форми – 2 повинні дорівнювати показникам у графах 8, 9 пункту 4 Форми-1 для відповідної бюджетної програми, показникам у рядку «ВСЬОГО» у графах 3, 7 сумарно по підпунктах 3 та 4 пункту 6 Форми-2.
Показники у рядку «ВСЬОГО» у графах 4, 8 підпункту 2 пункту 7 Форми – 2 повинні дорівнювати показникам у графах 8, 9 пункту 5 Форми-1 для відповідної бюджетної програми. Показники у рядку «ВСЬОГО» у графах 4, 5; 8, 9 підпункту 2 пункту 7 Форми – 2 повинні дорівнювати показникам у рядку «ВСЬОГО» у графах 4, 5; 8, 9 сумарно по підпунктах 3 та 4 пункту 6 Форми-2.
4.8. При визначені напрямів використання бюджетних коштів та розподілі видатків за кодами економічної класифікації видатків бюджету необхідно враховувати, що економічна класифікація видатків бюджету впорядковує витрати за економічними характеристиками операцій, а напрями використання бюджетних коштів передбачають конкретні дії (заходи), спрямовані на досягнення певного результату, і можуть містити декілька таких операцій.
Погашення кредиторської заборгованості відображається як окремий напрям використання бюджетних коштів.
Напрями використання бюджетних коштів за спеціальним фондом повинні узгоджуватися з напрямами використання бюджетних коштів за загальним фондом.
4.9. У пункті 8 наводяться результативні показники бюджетної програми за попередній, поточний, на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди.
Результативні показники бюджетної програми визначаються з дотриманням Загальних вимог до визначення результативних показників бюджетної програми, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 10 грудня 2010 року № 1536, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2010 року за № 1353/18648.
Кількість результативних показників за кожним напрямом, як правило, не повинна перевищувати чотирьох.
Для бюджетних програм, що реалізуються протягом декількох років, результативні показники бюджетної програми не повинні суттєво змінюватися за своїм змістом порівняно із результативними показниками, передбаченими паспортом відповідної бюджетної програми на поточний рік, за умов: незмінності завдань бюджетної програми та напрямів використання коштів; узгодженості із цілями та показниками результату діяльності головного розпорядника, визначеними у Формі-1.
У графі «Джерело інформації» підпунктів 1 та 2 пункту 8 зазначаються найменування статистичних збірників, звітності та обліку, що ведуться головним розпорядником, відповідальним виконавцем, отримувачем бюджетних коштів, інших видів джерел інформації, які підтверджують достовірність наведених результативних показників бюджетних програм.
4.10. У пункті 9 наводиться структура видатків на оплату праці за попередній, поточний, плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди.
В останньому рядку пункту 9 додатково наводяться видатки на оплату праці штатних одиниць за загальним фондом, що враховані також у спеціальному фонді.
4.11. У пункті 10 наводиться чисельність працівників, зайнятих у бюджетних установах, в розрізі переліку категорій працівників згідно з штатним розписом та фактично зайнятими посадами:
у графах 3, 5, 7, 9 зазначається кількість затверджених штатних одиниць у штатних розписах;
у графах 4, 6, 8, 10 - кількість фактично зайнятих штатних одиниць в попередньому бюджетному періоді, а в поточному бюджетному періоді - станом на поточного бюджетного періоду;
у графах 11-16 - чисельність працівників бюджетних установ на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди.
Кількість штатних одиниць та фактично зайнятих посад, які утримуються за рахунок видатків загального або спеціального фондів, наводиться окремо. У разі, якщо згідно з чинним законодавством працівники, що отримують основну заробітну плату за рахунок загального фонду, отримують додаткову заробітну плату зі спеціального фонду або працюють за сумісництвом в підрозділі, що утримується зі спеціального фонду, чисельність таких працівників проставляється і по загальному, і по спеціальному фондах, а також додатково в останньому рядку «штатні одиниці за загальним фондом, що враховані у спеціальному фонді», у графах 5, 6, 9, 10, 12, 14 і 16.
Показники чисельності повинні узгоджуватися з відповідними показниками видатків у підпунктах 1 і 3 пункту 6 та пункті 9.
4.12. У пункті 11 наводяться регіональні/місцеві програми, які виконувалися в межах бюджетної програми у попередньому бюджетному періоді, виконуються у поточному і будуть виконуватися у плановому (підпункт 1 пункту 11) та наступних за плановим двох бюджетних періодах (підпункт 2 пункту 11):
у графі 2 підпункту 1 пункту 11 та графі 2 підпункту 2 пункту 11 зазначаються назви місцевих програм;
у графі 3 підпункту 1 пункту 11 та графі 3 підпункту 2 пункту 11 – дата та назва нормативно-правового акта, яким затверджена місцева програма.
Показники у рядку «ВСЬОГО» у графах 4, 5, 7, 8, 10, 11 підпункту 1 пункту 11 не мають перевищувати показники у графах 3, 4, 7, 8, 11 і 12 підпункту 1 пункту 6 або у графах 3, 4, 7, 8, 11 і 12 підпункту 2 пункту 6.
Показники у рядку «ВСЬОГО» у графах 4, 5, 7, 8 підпункту 2 пункту 11 не мають перевищувати показники у графах 3, 4, 7, 8 підпункту 3 пункту 6 або у графах 3, 4, 7, 8 підпункту 4 пункту 6.
4.13. У пункті 12 наводиться перелік об’єктів, які виконуються в межах бюджетної програми за рахунок коштів бюджету розвитку.
У цьому пункті відображається розподіл коштів бюджету розвитку щодо здійснення заходів на будівництво, реконструкцію і реставрацію об’єктів виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури у розрізі таких об'єктів. А також зазначається основна інформація щодо об’єкта:
- у графі 1 - найменування об'єкта відповідно до проектно-кошторисної документації;
- у графі 2 - строк реалізації об’єкта (рік початку і завершення);
- у графі 3 - загальна кошторисна вартість об’єкта;
- у графах 4, 6, 8, 10, 12 - обсяг коштів бюджету розвитку у розрізі кожного об’єкта, які виконуються в межах бюджетної програми;
- у графах 5, 7, 9, 11, 13 - рівень будівельної готовності такого об’єкта на кінець бюджетного періоду (тобто готовність об’єкта будівництва до введення в експлуатацію за умови спрямування у бюджетному періоді коштів бюджету розвитку у обсязі, визначеному у бюджетному запиті).
4.14. У пункті 13 наводиться аналіз результатів, досягнутих внаслідок використання коштів загального фонду у попередньому бюджетному періоді, очікувані результати у поточному бюджетному періоді та обґрунтування необхідності передбачення видатків або надання кредитів на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди (інформації, наведеної у пунктах 8-10).
Приведені у пунктах 13 та 15 обґрунтування використовуються при підготовці проекту та прогнозу сільського (селищного/міського) бюджету та пояснювальної записки до проекту рішення про сільський (селищний/міський) бюджет.
4.15. У пункті 14 наводиться аналіз управління бюджетними зобов’язаннями у звітному і поточному бюджетних періодах та пропозиції щодо приведення зобов’язань на плановий бюджетний період до граничного обсягу видатків або надання кредитів на плановий бюджетний період.
У підпунктах 1 та 2 пункту 14 зазначається кредиторська заборгованість за звітний бюджетний період, а також можлива кредиторська заборгованість на кінець поточного бюджетного періоду:
у графі 3 підпункту 1 пункту 14 - затверджено розписом за звітний бюджетний період з урахуванням всіх внесених змін до розпису;
у графі 4 підпункту 1 пункту 14 - касові видатки або надання кредитів відповідно до звіту за попередній бюджетний період.
у графах 5 та 6 підпункту 1 пункту 14 - кредиторська заборгованість на початок та кінець звітного бюджетного періоду відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
у графі 7 підпункту 1 пункту 14 - зміна кредиторської заборгованості протягом попереднього бюджетного періоду;
у графах 8 та 9 підпункту 1 пункту 14 - кредиторська заборгованість, яка у попередньому бюджетному періоді погашена за рахунок коштів загального та спеціального фондів відповідно;
у графі 10 підпункту 1 пункту 14 - бюджетні зобов’язання, у тому числі погашені (касові видатки) та непогашені (кредиторська заборгованість на кінець минулого бюджетного періоду).
У графах 5, 6, 10, 11 підпункту 2 пункту 14 наводиться сума кредиторської заборгованості, яку в поточному та плановому бюджетних періодах планується погасити за рахунок коштів загального та спеціального фондів.
У графах 7 і 12 підпункту 2 пункту 14 наводиться розрахунок очікуваних зобов’язань за видатками (різниця між затвердженими призначеннями на поточний бюджетний період (граничним обсягом на плановий бюджетний період) та погашенням за рахунок коштів загального фонду).
Наведена у підпунктах 1 та 2 пункту 14 інформація призначена для здійснення аналізу ефективності управління головним розпорядником своїми зобов’язаннями в попередньому, поточному та на плановий бюджетний період у розрізі економічної класифікації видатків бюджету (касові видатки, стан погашення кредиторської заборгованості, тенденцію щодо змін заборгованості по заробітній платі та заходи щодо приведення мережі і чисельності у відповідність до передбачених асигнувань), а також розробити заходи з приведення своїх зобов’язань на плановий бюджетний період у відповідність до обсягів видатків на плановий бюджетний період.
Графи 3, 4, 8 підпункту 2 пункту 14 мають відповідати:
графа 3 підпункту 2 пункту 14 - графі 7 підпункту 1 пункту 6 (бюджетні асигнування, затверджені розписом на поточний бюджетний період);
графа 4 підпункту 2 пункту 14 - графі 6 підпункту 1 пункту 14 (кредиторська заборгованість загального фонду на кінець попереднього бюджетного періоду відповідно до звіту за попередній бюджетний період);
графа 8 підпункту 2 пункту 14 - графі 11 підпункту 1 пункту 6 (видатки бюджету на плановий бюджетний період).
У підпункті 3 пункту 14 зазначається дебіторська заборгованість за попередній бюджетний період, а також очікувана дебіторська заборгованість на кінець поточного бюджетного періоду:
у графі 3 підпункту 3 пункту 14 - бюджетні асигнування, затверджені розписом за попередній бюджетний період з урахуванням всіх внесених змін до розпису;
у графі 4 підпункту 3 пункту 14 - касові видатки або надання кредитів відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
у графах 5 і 6 підпункту 3 пункту 14 - дебіторська заборгованість на початок та кінець попереднього бюджетного періоду відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
у графі 7 підпункту 3 пункту 14 - очікувана дебіторська заборгованість на кінець планового бюджетного періоду;
у графах 8 і 9 підпункту 3 пункту 14 - причини виникнення дебіторської заборгованості та вжиті заходи щодо її погашення відповідно.
У підпункті 4 пункту 14 зазначаються конкретні пропозиції до заходів з упорядкування зобов’язань у плановому бюджетному періоді із визначенням термінів їх проведення та розрахунками щодо результатів від впровадження цих заходів, а також пояснення щодо управління зобов’язаннями у попередньому та поточному бюджетних періодах.
4.16. У пункті 15 наводяться:
основні підходи до розрахунку власних надходжень бюджетних установ на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди;
основні підходи до розрахунку інших надходжень спеціального фонду, включаючи кошти, що залучаються для реалізації інвестиційних програм (проектів) та від повернення кредитів до бюджету;
нормативно-правові акти з посиланням на конкретні статті (пункти), якими надано повноваження на отримання власних надходжень бюджетних установ та інших надходжень спеціального фонду, включаючи кошти, що залучаються для реалізації інвестиційних програм (проектів) та від повернення кредитів до бюджету, та визначено напрями їх використання;
пояснення джерел утворення надходжень спеціального фонду та основні напрями їх використання;
аналіз результатів, досягнутих внаслідок використання коштів спеціального фонду у попередньому бюджетному періоді, та очікувані результати у поточному бюджетному періоді;
показники, які характеризують обсяг видатків або надання кредитів спеціального фонду на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди (мережа, штати, контингенти, що обслуговуються спеціальними підрозділами бюджетних установ за рахунок власних надходжень тощо, - порівняно із звітом за попередній бюджетний період та планом на поточний бюджетний період).
4.17. Інформація, наведена у Формі-2, використовується для формування паспорта бюджетної програми відповідно до положень наказу Міністерства фінансів України від 26 серпня 2014 року № 836 «Про деякі питання запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2014 року за № 1103/25880.
5.1. Форма-3 призначена для представлення та обґрунтування пропозицій щодо додаткових поточних та капітальних видатків та/або надання кредитів на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди і заповнюється лише після заповнення Форми-1 і Форми-2 у разі якщо витрати, які розраховані, виходячи з пріоритетності та обґрунтованості потреб, перевищують граничний обсяг та індикативні прогнозні показники.
Пропозиції головного розпорядника щодо додаткових видатків та надання кредитів розглядаються фінансово-господарським в межах балансу бюджету.
Пропозиції головного розпорядника щодо додаткових видатків або надання кредитів не надаються за бюджетними програмами, за якими у зв’язку з перерозподілом зменшено обсяги видатків або надання кредитів порівняно з поточним бюджетним періодом та збільшено за іншими бюджетними програмами.
5.2. У пунктах 1 і 2 зазначаються відповідно код відомчої класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів та найменування головного розпорядника, найменування та знак відповідального виконавця бюджетної програми, код за ЄДРПОУ.
5.3. У пункті 3 зазначаються найменування бюджетної програми, коди Програмної класифікації і Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів, функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету, код бюджету.
5.4. У пункті 4 наводяться додаткові кошти на поточні та капітальні видатки або надання кредитів та інформація про зміни результативних показників бюджетної програми у плановому та наступних за плановим двох бюджетних періодах у разі передбачення додаткових коштів, а також можливі наслідки, у разі якщо додаткові кошти не будуть передбачені, та альтернативні заходи, яких необхідно вжити для забезпечення виконання бюджетної програми.
У першій таблиці підпункту 1 пункту 4 зазначаються додаткові видатки або надання кредитів на плановий бюджетний період (у розрізі кодів економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету).
У графі 7 першої таблиці підпункту 1 пункту 4 наводяться обґрунтування необхідності та розрахунки додаткових видатків або надання кредитів на плановий бюджетний період, а також надається інформація про вжиті головним розпорядником заходи щодо економії бюджетних коштів.
У графах 2, 3, 4 другої таблиці підпункту 1 пункту 4 зазначаються найменування результативних показників бюджетної програми (показників затрат, продукту, ефективності та якості), їх одиниці виміру та відповідне джерело інформації, які мають відповідати графам 2, 3, 4 підпункту 1 пункту 8 Форми-2.
У графі 5 другої таблиці підпункту 1 пункту 4 зазначаються результативні показники, які передбачається досягти у плановому бюджетному періоді в межах граничного обсягу.
У графі 6 другої таблиці підпункту 1 пункту 4 зазначаються зміни (збільшення/зменшення) зазначених результативних показників у разі передбачення додаткових коштів у плановому бюджетному періоді.
У другій таблиці підпункту 1 пункту 4 також необхідно зазначити про наслідки, які настають у разі, якщо додаткові кошти не будуть передбачені у плановому році, та альтернативні заходи, яких варто вжити для забезпечення виконання бюджетної програми.
У першій таблиці підпункту 2 пункту 4 зазначаються додаткові видатки або надання кредитів на наступні за плановим два бюджетні періоди (у розрізі кодів економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету).
У графах 3, 5 першої таблиці підпункту 2 пункту 4 проставляються індикативні прогнозні показники на наступні за плановим два бюджетні періоди.
У графах 4 і 6 першої таблиці підпункту 2 пункту 4 зазначається сума збільшення індикативних прогнозних показників.
У графі 7 першої таблиці підпункту 2 пункту 4 наводяться обґрунтування необхідності та розрахунки додаткових видатків загального фонду на наступні за плановим два бюджетні періоди.
У графах 2, 3, 4 другої таблиці підпункту 2 пункту 4 зазначаються найменування результативних показників бюджетної програми (показників затрат, продукту, ефективності та якості), що характеризують виконання бюджетної програми у наступних за плановим двох бюджетних періодах, їх одиниці виміру та відповідне джерело інформації, які мають відповідати графам 2, 3, 4 підпункту 2 пункту 8 Форми-2.
У графах 5 і 7 другої таблиці підпункту 2 пункту 4 зазначаються результативні показники, які передбачається досягти у наступних за плановим двох бюджетних періодах в межах індикативних прогнозних показників на відповідний бюджетний період.
У графах 6 і 8 другої таблиці підпункту 2 пункту 4 зазначаються зміни (збільшення/зменшення) зазначених результативних показників у разі виділення додаткових видатків або надання кредитів у відповідних бюджетних періодах.
У другій таблиці підпункту 2 пункту 4 також необхідно зазначити про наслідки, які настають у разі, якщо додаткові кошти не будуть передбачені потягом двох наступних за плановим роком бюджетних періодів, та альтернативні заходи, яких варто вжити для забезпечення виконання бюджетної програми.
В останньому рядку «ВСЬОГО» підпунктів 1 та 2 пункту 4 зазначається загальна сума додаткових коштів по відповідній бюджетній програмі.
Секретар ради,
секретар виконавчого комітету
селищної ради Н. В. СКРИЛЬ
Додаток 4
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів України
17 липня 2015 року № 648
(у редакції наказу Міністерства фінансів України
від 07 серпня 2019 року № 336)
БЮДЖЕТНИЙ ЗАПИТ
НА 20__- 20___РОКИ
загальний (Форма 20__ -1)
1.
|
(найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету)
|
(код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету) |
(код за ЄДРПОУ) |
(код бюджету) |
2. Мета діяльності головного розпорядника коштів місцевого бюджету.
3. Цілі державної політики у відповідній сфері діяльності, формування та/або реалізацію якої забезпечує головний розпорядник коштів місцевого бюджету, і показники їх досягнення
|
Найменування показника результату |
Одиниця виміру |
20___ рік
|
20___ рік
|
20___ рік
|
20___ рік
|
20___ рік
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
Ціль державної політики 1 |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ціль державної політики 2 |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. Розподіл граничних показників видатків бюджету та надання кредитів з бюджету загального фонду місцевого бюджету на 20___-20___ роки за бюджетними програмами:
(грн)
|
Код
|
Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету |
Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету |
Найменування відповідального виконавця, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету |
20___ рік
|
20___ рік
|
20___ рік
|
20___ рік
|
20___ рік
|
Номер цілі державної політики |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
5. Розподіл граничних показників видатків бюджету та надання кредитів з бюджету спеціального фонду місцевого бюджету на 20___-20___ роки за бюджетними програмами:
(грн)
|
Код
|
Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету |
Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету |
Найменування відповідального виконавця, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету |
20___ рік
|
20___ рік
|
20___ рік
|
20___ рік
|
20___ рік
|
Номер цілі державної політики |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сільський (селищний/міський) голова |
_________________
|
|
______________________________
|
|
|
|
|
|
Секретар ради,
секретар виконавчого комітету
селищної ради Н. В. СКРИЛЬ
Додаток 5
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів України
17 липня 2015 року № 648
(у редакції наказу Міністерства фінансів України
від 07 серпня 2019 року № 336)
БЮДЖЕТНИЙ ЗАПИТ
НА 20_ – 20___ РОКИ індивідуальний
(Форма 20___-2)
1.
|
(найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету) |
(код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету) |
(код за ЄДРПОУ) |
2.
|
(найменування відповідального виконавця) |
(код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету та номер в системі головного розпорядника коштів місцевого бюджету) |
(код за ЄДРПОУ) |
3.
|
(код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету) |
(код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету) |
(Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету) |
(найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету) |
(Код бюджету) |
4. Мета та завдання бюджетної програми на 20___-20___ роки:
1) мета бюджетної програми, строки її реалізації;
2) завдання бюджетної програми;
3) підстави реалізації бюджетної програми.
5. Надходження для виконання бюджетної програми:
1) надходження для виконання бюджетної програми у 20___-20___ роках:
(грн)
|
Код |
Найменування |
20___ рік (звіт) |
20___ рік (затверджено) |
20___ рік (проект) |
|||||||||
|
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом
|
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (7 + 8) |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (11 + 12) |
||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
|
|
Надходження із загального фонду бюджету |
|
x |
x |
|
|
x |
x |
|
|
x |
x |
|
|
|
Власні надходження бюджетних установ (розписати за видами надходжень) |
x |
|
|
|
x |
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
Інші надходження спеціального фонду
|
x |
|
|
|
x |
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
Повернення кредитів до бюджету |
x |
|
|
|
x |
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2) надходження для виконання бюджетної програми у 20___-20___ роках:
(грн)
|
Код |
Найменування |
20___ рік (прогноз) |
20___ рік (прогноз) |
||||||
|
загальний
|
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (3 + 4) |
загальний
|
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (7 + 8) |
||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
Надходження із загального фонду бюджету |
|
x |
|
|
|
x |
|
|
|
|
Власні надходження бюджетних установ (розписати за видами надходжень) |
x |
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
Інші надходження
(розписати за видами надходжень) |
|
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
Повернення кредитів до бюджету |
x |
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
6. Витрати за кодами Економічної класифікації видатків / Класифікації кредитування бюджету:
1) видатки за кодами Економічної класифікації видатків бюджету у 20___–20___ роках:
(грн)
|
Код
|
Найменування |
20___ рік (звіт) |
20___ рік (затверджено) |
20___ рік (проект) |
|||||||||
|
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом
|
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (7 + 8) |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (11 + 12) |
||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2) надання кредитів за кодами Класифікації кредитування бюджету у 20___–20___ роках:
(грн)
|
Код
|
Найменування |
20___ рік (звіт) |
20___ рік (затверджено) |
20___ рік (проект) |
|||||||||
|
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (3 + 4) |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (7 + 8) |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (11 + 12) |
||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3) видатки за кодами Економічної класифікації видатків бюджету у 20___–20___ роках:
(грн)
|
Код
|
Найменування |
20___ рік (прогноз) |
20___ рік (прогноз) |
||||||
|
загальний
|
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (3 + 4) |
загальний
|
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (7 + 8) |
||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
4) надання кредитів за кодами Класифікації кредитування бюджету у 20___–20___ роках:
(грн)
|
Код
|
Найменування |
20___ рік (прогноз) |
20___ рік (прогноз) |
||||||
|
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (3 + 4) |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (7 + 8) |
||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
7. Витрати за напрямами використання бюджетних коштів:
1) витрати за напрямами використання бюджетних коштів у 20___–20___ роках:
(грн)
|
№ з/п |
Напрями використання бюджетних коштів |
20___ рік (звіт) |
20___ рік (затверджено) |
20___ рік (проект) |
|||||||||
|
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом
|
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом
|
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом
|
||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2) витрати за напрямами використання бюджетних коштів у 20___–20___ роках:
(грн)
|
№ з/п |
Напрями використання бюджетних коштів |
20___ рік (прогноз) |
20___ рік (прогноз) |
||||||
|
загальний
|
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (3 + 4) |
загальний
|
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (7 + 8) |
||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
8. Результативні показники бюджетної програми:
1) результативні показники бюджетної програми у 20___–20___ роках:
(грн)
|
№ з/п |
Показники |
Одиниця виміру |
Джерело інформації |
20___ рік (звіт) |
20___ рік (затверджено) |
20___ рік (проект) |
||||||
|
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом (5 + 6) |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом (8 + 9) |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом (11 + 12) |
||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
|
|
затрат |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
продукту |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ефективності |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
якості |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2) результативні показники бюджетної програми у 20___–20___ роках:
(грн)
|
№ з/п |
Показники |
Одиниця виміру |
Джерело інформації |
20___ рік (прогноз) |
20___ рік (прогноз) |
||||
|
загальний
|
спеціальний
|
разом (5 + 6) |
загальний
|
спеціальний
|
разом (8 + 9) |
||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
затрат |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
продукту |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ефективності |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
якості |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9. Структура видатків на оплату праці:
(грн)
|
Найменування |
20___ рік (звіт) |
20___ рік (затверджено) |
20___ рік (проект) |
20___ рік (прогноз) |
20___ рік (прогноз) |
|||||
|
загальний фонд |
спеціальний фонд |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
у тому числі оплата праці штатних одиниць за загальним фондом, що враховані також
|
x |
|
x |
|
|
|
|
|
x |
|
10. Чисельність зайнятих у бюджетних установах:
|
№ з/п |
Категорії
|
20___ рік (звіт) |
20___ рік (план) |
20___ рік |
20___ рік |
20___ рік |
|||||||||
|
загальний фонд |
спеціальний фонд |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
||||||
|
затверджено |
фактично зайняті |
затверджено |
фактично зайняті |
затверджено |
фактично зайняті |
затверджено |
фактично зайняті |
||||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
з них: штатні одиниці
|
x |
x |
|
|
x |
x |
|
|
x |
|
x |
|
x |
|
11. Місцеві/регіональні програми, які виконуються в межах бюджетної програми:
1) місцеві/регіональні програми, які виконуються в межах бюджетної програми у 20___–20___ роках:
(грн)
|
№ з/п |
Найменування місцевої/ регіональної програми |
Коли та яким документом затверджена |
20___ рік (звіт) |
20___ рік (затверджено) |
20___ рік (проект) |
||||||
|
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом (4 + 5) |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом (7 + 8) |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом (10 + 11) |
|||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2) місцеві/регіональні програми, які виконуються в межах бюджетної програми у 20___–20___ роках:
(грн)
|
№ з/п |
Найменування місцевої/ регіональної програми |
Коли та яким документом затверджена |
20___ рік (прогноз) |
20___ рік (прогноз) |
||||
|
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом (4 + 5) |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом (7 + 8) |
|||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
12. Об’єкти, які виконуються в межах бюджетної програми за рахунок коштів бюджету розвитку у 20___–20___ роках:
(грн)
|
Найменування об’єкта відповідно до проектно-кошторисної документації |
Строк реалізації об’єкта
|
Загальна вартість об’єкта |
20___ рік (звіт) |
20___ рік (затверджено) |
20___ рік (проект) |
20___ рік (прогноз) |
20___ рік (прогноз) |
|||||
|
спеціальний фонд (бюджет розвитку) |
рівень будівельної готовності об’єкта на кінець бюджетного періоду, % |
спеціальний фонд (бюджет розвитку) |
рівень будівельної готовності об’єкта на кінець бюджетного періоду, % |
спеціальний фонд (бюджет розвитку) |
рівень будівельної готовності об’єкта на кінець бюджетного періоду, % |
спеціальний фонд (бюджет розвитку) |
рівень будівельної готовності об’єкта на кінець бюджетного періоду, % |
спеціальний фонд (бюджет розвитку) |
рівень будівельної готовності об’єкта на кінець бюджетного періоду, % |
|||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13. Аналіз результатів, досягнутих внаслідок використання коштів загального фонду бюджету у 20___ році, очікувані результати у 20___ році, обґрунтування необхідності передбачення витрат на 20___–20___ роки.
14. Бюджетні зобов’язання у 20___–20___ роках:
1) кредиторська заборгованість місцевого бюджету у 20___ році:
(грн)
|
Код
|
Найменування |
Затверджено з урахуванням змін |
Касові видатки/ надання кредитів |
Кредиторська заборгованість на початок минулого бюджетного періоду |
Кредиторська заборгованість на кінець минулого бюджетного періоду |
Зміна кредиторської заборгованості (6 – 5) |
Погашено кредиторську заборгованість за рахунок коштів |
Бюджетні зобов’язання (4 + 6) |
|
|
загального фонду |
спеціального
|
||||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
2) кредиторська заборгованість місцевого бюджету у 20___–20___ роках:
(грн)
|
Код
|
Найменування |
20___ рік |
20___ рік |
||||||||
|
затверджені призначення |
кредиторська заборгованість на початок поточного бюджетного періоду |
планується погасити кредиторську заборгованість
|
очікуваний
|
граничний обсяг |
можлива кредиторська заборгованість на початок планового бюджетного періоду
|
планується погасити кредиторську заборгованість
|
очікуваний обсяг взяття поточних зобов’язань (8 – 10) |
||||
|
загального фонду |
спеціального фонду |
загального фонду |
спеціального фонду |
||||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3) дебіторська заборгованість у 20___–20___ роках:
(грн)
|
Код Економічної класифікації видатків бюджету/ код Класифікації кредитування бюджету |
Найменування |
Затверджено з урахуванням змін |
Касові видатки/ надання кредитів |
Дебіторська заборгованість
|
Дебіторська заборгованість
|
Очікувана дебіторська заборгованість
|
Причини виникнення заборгованості |
Вжиті заходи щодо погашення заборгованості |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
4) аналіз управління бюджетними зобов’язаннями та пропозиції щодо упорядкування бюджетних зобов’язань у 20___ році.
15. Підстави та обґрунтування видатків спеціального фонду на 20___ рік та на 20___–20___ роки за рахунок надходжень до спеціального фонду, аналіз результатів, досягнутих внаслідок використання коштів спеціального фонду бюджету у 20___ році, та очікувані результати у 20___ році.
|
Сільський (селищний/міський) голова |
(підпис) |
|
(прізвище та ініціали) |
Секретар ради,
секретар виконавчого комітету селищної ради Н. В. СКРИЛЬ
Додаток 6
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів України
17 липня 2015 року № 648
(у редакції наказу Міністерства фінансів України
від 07 серпня 2019 року № 336)
БЮДЖЕТНИЙ ЗАПИТ
НА 20___–20___ РОКИ індивідуальний
(Форма 20___-3)
1.
|
(найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету) |
(код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету) |
(код за ЄДРПОУ) |
2.
|
(найменування відповідального виконавця) |
(код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету та номер в системі головного розпорядника коштів місцевого бюджету) |
(код за ЄДРПОУ) |
3.
|
(код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету) |
(код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету) |
(Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету) |
(найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету) |
(Код бюджету) |
4. Додаткові витрати місцевого бюджету:
1) додаткові витрати на 20___ рік за бюджетними програмами:
(грн)
|
Код Економічної класифікації видатків бюджету/
|
Найменування |
20___ рік
|
20___ рік (затверджено) |
20___ рік (проект) |
Обґрунтування необхідності додаткових коштів на 20___ рік |
|
|
граничний
|
необхідно додатково (+) |
|||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Зміна результативних показників, які характеризують виконання бюджетної програми, у разі передбачення додаткових коштів
|
№
|
Найменування |
Одиниця виміру |
Джерело інформації |
20___ рік (проект) у межах
|
20___ рік (проект) зміни у разі передбачення додаткових коштів |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|
затрат |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
продукту |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ефективності |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
якості |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Наслідки у разі, якщо додаткові кошти не будуть передбачені у 20___ році, та альтернативні заходи, яких необхідно вжити для забезпечення виконання бюджетної програми
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
2) додаткові витрати на 20___–20___ роки за бюджетними програмами:
(грн)
|
Код |
Найменування |
20___ рік (прогноз) |
20___ рік (прогноз) |
Обґрунтування необхідності
|
||
|
індикативні прогнозні показники |
необхідно додатково (+) |
індикативні прогнозні показники |
необхідно додатково (+) |
|||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Зміна результативних показників бюджетної програми у разі передбачення додаткових коштів:
|
№ з/п |
Найменування |
Одиниця
|
Джерело інформації |
20___ рік (прогноз) у межах доведених індикативних прогнозних показників |
20___ рік (прогноз) зміни у разі передбачення додаткових коштів |
20___ рік (прогноз) у межах доведених індикативних прогнозних показників |
20___ рік (прогноз) зміни у разі передбачення додаткових коштів |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
|
затрат |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
продукту |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ефективності |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
якості |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Наслідки у разі, якщо додаткові кошти не будуть передбачені у 20___–20___ роках, та альтернативні заходи, яких необхідно вжити для забезпечення виконання бюджетної програми
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
Селищний голова |
_________________
|
|
______________________________
|
Секретар ради,
секретар виконавчого комітету
селищної ради Н. В. СКРИЛЬ