Про затвердження Програми відшкодування різниці між розміром тарифу та розміром економічно обґрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг комунальному підприємству «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради на 2024 - 2027 роки


Україна
місцеве самоврядування
Юріївська селищна рада
Павлоградський район, Дніпропетровська область
Рішення сесій
від 11 квітня 2024р. № 3926-59/VIIІ
59 сесія
VIII скликання
Про затвердження Програми відшкодування різниці між розміром тарифу та розміром економічно обґрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг комунальному підприємству «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради на 2024 - 2027 роки
Опубліковано 16 квітня 2024

Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово-комунальні послуги», «Про ціни і ціноутворення», «Про управління відходами», Бюджетним кодексом України, постановами Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», від 26.09.2023 № 1031 «Про затвердження Порядку формування середньозваженого тарифу на послугу з управління побутовими відходами, а також тарифів на збирання, перевезення, відновлення та видалення побутових відходів», наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 12.09.2018 № 239 «Про затвердження Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення», з метою врегулювання питання щодо відшкодування втрат надавачу комунальних послуг з централізованого водопостачання, водовідведення та управління побутовими відходами, що пов’язано із введенням для населення тарифів на комунальні послуги, які є нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, враховуючи висновки та пропозиції постійних комісій селищної ради з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, будівництва, транспорту, зв’язку та благоустрою, та планування бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку, селищна рада в и р і ш и л а:

  • Затвердити Програму відшкодування різниці між розміром тарифу та розміром економічно обґрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг комунальному підприємству «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради на 2024 - 2027 роки (додаток 1).
  • Затвердити Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці між розміром тарифу та розміром економічно обґрунтованих витрат на комунальні послуги у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Юр’ївської селищної територіальної громади (Додаток 2).

  • Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії селищної ради з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, будівництва, транспорту, зв’язку та благоустрою та з питань планування бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку.

Селищний голова Іван БУРЯК

смт. Юр’ївка

11.04.2024

№ 3926-59/VIIІ

  • Додаток 1
  • до рішення селищної ради
  • від 11.04.2024 № 3926-59/VIII

ПАСПОРТ

  • Програми відшкодування різниці між розміром тарифу та розміром економічно обґрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг комунальному підприємству «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради 
  • на 2024 - 2027 роки

1.

Ініціатор розроблення Програми

Виконавчий комітет Юр’ївської селищної ради

2.

Розробник Програми

Відділ архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства виконавчого комітету селищної ради


3.

Співрозробники Програми

Комунальне підприємство «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради

4.

Головний розпорядник коштів

Виконавчий комітет Юр’ївської селищної ради Павлоградського району Дніпропетровської області

5.

Відповідальний виконавець Програми

Виконавчий комітет Юр’ївської селищної ради, комунальне підприємство «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради

6.

Учасник Програми та

отримувач бюджетних коштів

Комунальне підприємство «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради

7.

Терміни реалізації Програми

2024 - 2027 роки

8.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Бюджет Юр’ївської селищної територіальної громади;

інші незаборонені законодавством України джерела

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, тис. грн.

5 200,00

9.1

В тому числі коштів селищного бюджету, тис. грн


5 200,00

10.

Основні джерела фінансування Програми

Бюджет Юр’ївської селищної територіальної громади


ПРОГРАМА

відшкодування різниці між розміром тарифу та розміром економічно обґрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг комунальному підприємству «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради на 2024 - 2027 роки


Загальні положення

На сьогоднішній день комунальні послуги з централізованого водопостачання, водовідведення та з управління побутовими відходами на території громади надає комунальне підприємство «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради.

Послуги з централізованого водопостачання надаються населенню та іншим споживачам, використовуючи підземний водозабір, середній вік мереж водопроводу понад 45 років. Такі послуги доступні в смт. Юр’ївка, с. Бразолове, с. Чаплинка, с. Чернявщина, с. Жемчужне та с. Преображенка.

Послуги з централізованого водовідведення надаються населенню та іншим споживачам, використовуючи каналізаційні мережі та каналізаційні очисні споруди біологічної очистки в смт.Юр’ївка.

Послугами з управління твердими побутовими відходами, що включають в себе збирання, перевезення, прийом та розміщення побутових відходів на полігоні, охоплене населення 23 населених пунктів громади, всі комунальні організації та заклади громади, об’єкти торгівлі, сільськогосподарські виробники та інші споживачі на території громади.


ІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямовані заходи Програми

При встановлені тарифів на комунальні послуги розрахунок проведено за існуючим рівнем заробітної плати, ставками податків та цінами на складові тарифу.

Постанова Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» в разі змін цін на складові тарифів, збільшення мінімальної заробітної плати, податків та зборів діюче законодавство, зокрема, з метою недопущення збитковості підприємств, які надають такі послуги, передбачає коригування тарифів за відповідними складовими. Реалізація цієї норми є правом підприємства, але сама процедура коригування, вимагає часу та обумовлена певним регламентом, що не дозволить оперативно коригувати діючі тарифи при кожній зміні цін на складові. Через це виробник послуг не в змозі вчасно проводити поточні ремонти виробничих потужностей, задіяних для організації послуг, забезпечувати безперервність процесу надання послуг через відсутність коштів.

У випадку встановлення органом місцевого самоврядування тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, що нижче за економічно обґрунтовані витрати, орган, який їх затвердив, зобов’язаний відшкодувати з відповідного місцевого бюджету надавачу послуг різницю між установленим розміром тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг.

Враховуючи обмежену кількість споживачів та дію воєнного стану, зростання тарифів для населення Юр’ївської селищної ради може спричинити зниження рівня його життя, тому орган місцевого самоврядування застосовує можливість встановлення тарифів нижче рівня економічно обґрунтованих витрат на ці послуги для зниження фінансового тиску на споживачів.

Але відсутність відшкодовування витрат комунального підприємства в розмірі різниці між фактичними витратами та нарахуваннями за надані послуги відповідно до діючих тарифів ставить під загрозу стабільність забезпечення населення житлово-комунальними послугами належної якості і може призвести до:

- припинення або суттєвого обмеження надання цих послуг;

- збільшення заборгованості за спожиту електроенергію і інші матеріальні цінності на підприємстві;

- виникнення заборгованості із заробітної плати на підприємстві;

- нарахування підприємству штрафних санкцій і пені за несвоєчасні і неповні розрахунки за енергоносії та несвоєчасну оплату податкових зобов’язань.

Дана ситуація матиме негативний вплив як на підприємство – надавача послуг, так і на споживачів цих послуг.

Забезпечити фінансову стабільність у роботі можливо шляхом запровадження системного підходу у формуванні тарифної політики щодо підприємства, застосовуючи норми чинного законодавства про повноваження органів місцевого самоврядування в питанні ціноутворення.

Статтею 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що орган місцевого самоврядування встановлює ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги.

Згідно із статтею 15 Закону України «Про ціни і ціноутворення» Кабінет Міністрів України, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які встановили державні регульовані ціни на товари в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого розміру, зобов’язані відшкодувати суб’єктам господарювання різницю між такими розмірами за рахунок коштів відповідних бюджетів.

У відповідності до ст. 7, ст. 91 Бюджетного Кодексу та ст. 61 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування мають право самостійно визначати напрями використання бюджетних коштів відповідно до законодавства України, в тому числі на фінансування інших програм, пов’язаних з виконанням повноважень, затверджених відповідною місцевою радою.

Таким чином, виділення коштів на відшкодування різниці в тарифах для населення з бюджету громади є найбільш реальним джерелом забезпечення фінансової діяльності підприємства в період дії тарифів в розмірі меншим ніж економічно обґрунтований.

Враховуючи зазначене, відшкодування різниці в тарифах на комунальні послуги для населення можливе за рахунок коштів селищного бюджету за умови прийняття відповідної Програми.

Видатки на відшкодування втрат підприємства надавача послуг, що пов’язані із дією цін/тарифів на житлово-комунальні послуги, нижчі від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, селищна рада передбачає у бюджеті, які проводяться згідно з Порядком розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на комунальні послуги у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Юр’ївської селищної територіальної громади (додаток до Програми).

Для відображення видатків на відшкодування різниці в тарифах Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2017 № 793 «Про затвердження складових програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів» передбачено код 6071 «Відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання)».

Програма відшкодування різниці між розміром тарифу та розміром економічно обґрунтованих витрат на послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, управління побутовими відходами для населення Юр’ївської селищної ради на 2024 - 2027 роки, розроблена на виконання та з дотриманням вимог Законів України «Про місцеве самоврядування України, «Про ціни і ціноутворення», Бюджетного кодексу України, постанов Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», від 26.09.2023 № 1031 «Про затвердження Порядку формування середньозваженого тарифу на послугу з управління побутовими відходами, а також тарифів на збирання, перевезення, відновлення та видалення побутових відходів».

Програма сприятиме забезпеченню фінансової стабільності підприємства, зміцненню його матеріально-технічної бази та своєчасного проведення розрахунків з бюджетом.


ІІІ. Мета Програми

Метою Програми є:

- запровадження єдиного механізму відшкодування різниці в діючих тарифах на комунальні послуги та економічно обґрунтованими витратами на їх виробництво;

забезпечення беззбиткової діяльності комунального підприємства «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради відповідно до вимог Господарського кодексу України та Закону України «Про житлово-комунальні послуги»;

- збереження обсягу та якості надання послуг з централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та управління побутовими відходами відповідно до встановлених стандартів якості надання таких послуг;

- забезпечення прозорої та ефективної процедури використання бюджетних коштів;

- прогнозування та виділення з бюджету селищної територіальної громади коштів для відшкодування різниці між фактичними витратами та нарахуваннями за надані комунальні послуги категорії споживачів «населення».


V. Завдання та заходи виконання Програми

Перелік завдань та заходів Програми викладено в додатку до неї (Програми) та є її невід’ємною частиною (додається).


ІV. Шляхи та засоби розв’язання проблеми, 

джерела фінансування Програми

З метою врахування інтересів, як споживачів комунальних послуг, так і підприємства, яке є надавачем послуг з централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та управління побутовими відходами споживачам на території Юр’ївської селищної територіальної громади, вирішення проблеми пропонується здійснити шляхом прийняття Програми відшкодування різниці між розміром тарифу та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво комунальному підприємству «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради на 2024 - 2027 роки».

Фінансування Програми здійснюється за рахунок:

- коштів бюджету селищної територіальної громади.

- інших джерел, не заборонених чиним законодавством України.

Комунальне підприємство «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради готує розрахунок різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги на відшкодування витрат між затвердженим розміром тарифу та розміром економічно-обґрунтованих витрат, згідно додатку до Програми та відповідно до норм чинного законодавства.

Фінансове управління селищної ради перераховує кошти з бюджету селищної територіальної громади через виконавчий комітет селищної ради, який є головним розпорядником коштів, для одержувача бюджетних коштів - комунальне підприємство «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради на рахунок, відкритий в Державній казначейській службі України в межах, затверджених в бюджеті селищної територіальної громади призначень на цю мету.

Головними розпорядником коштів на виконання Програми є виконавчий комітет селищної ради.

Одержувачем коштів є комунальне підприємство «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради.

Бюджетні кошти, що фінансуються для виконання Програми, використовуються в межах відповідних бюджетних призначень, встановлених рішенням Юр’ївської селищної ради.

Фінансування заходів Програми здійснюється в межах фінансових можливостей бюджету Юр’ївської селищної територіальної громади.

Програма виконується в один етап.

  • V. Система управління та контролю за ходом виконання Програми
  • Координацію і контроль за виконанням Програми здійснює постійна комісія селищної ради з питань планування бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку. Фінансове управління селищної ради здійснює узагальнення звітів відповідальних виконавців про поточне та остаточне виконання Програми, проводить аналіз вказаних звітів.
  • Результати виконання включають до щорічного звіту про виконання програми економічного і соціального розвитку громади.
  • Інформація відповідального виконавця про хід виконання Програми та ефективність реалізації її завдань заслуховується сесією Юр’ївської селищної ради з прийняттям відповідного рішення. Дострокове припинення виконання Програми відбувається у разі втрати актуальності основної її мети за спільним поданням відповідальних виконавців програми.




  • Секретар селищної ради Наталя СКРИЛЬ

Додаток до Програми

Перелік завдань та заходів 

Програми відшкодування різниці між розміром тарифу та розміром економічно обґрунтованих витрат 

на виробництво житлово-комунальних послуг комунальному підприємству «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради на 2024 -2027 роки


з\п

Перелік завдань та заходів програми

Відповідальні за виконання

Строки виконання

Орієнтовні обсяги фінансування за роками виконання, тис. грн.

Очікуваний результат

Джерела фінансування


2024

2025

2026

2027

1.

Відшкодування різниці КП «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради між затвердженим розміром тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво житлово-комунальних послуг

Виконавчий комітет Юр’ївської селищної ради, комунальне підприємство «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради


2024 -2027

Всього

5 200,0

1 400,0

1 400,0

1 200,0

1 200,0

Забезпечення беззбиткової роботи «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради в частині надання послуг з водопостачання, водовідведення та управління побутовими відходами. Отримання населенням Юр’ївської селищної територіальної громади стабільних та якісних житлово – комунальних послуг.

Державний бюджет






Обласний бюджет






Селищний бюджет

5 200,0

1 400,0

1 400,0

1 200,0

1 200,0

Всього:

Всього

5 200,0

1 400,0

1 400,0

1 200,0

1 200,0


Державний бюджет






Обласний бюджет






Селищний бюджет

5 200,0

1 400,0

1 400,0

1 200,0

1 200,0



Секретар селищної ради Наталя СКРИЛЬ



 

Додаток 2 до рішення 

Юр’ївської селищної ради 

 

ПОРЯДОК

розрахунків, обліку та відшкодування різниці між розміром тарифу та розміром економічно обґрунтованих витрат на комунальні послуги у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Юр’ївської селищної територіальної громади

 

1. Цей Порядок визначає механізм розрахунку та відшкодування підприємству надавачу послуг (комунальному підприємству «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради) різниці між встановленими тарифами на послуги централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами та фактичними витратами підприємства (далі - різниця в тарифах) на виробництво цих послуг.

2. Видатки на відшкодування втрат підприємства, що пов’язані із дією тарифів на послуги з централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, послуги з управління побутовими відходами нижчих від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, селищна рада передбачає у селищному бюджеті згідно з наданими Підприємством розрахунками, що погоджуються з Фінансовим управлінням Юр’ївської селищної ради та затверджуються рішенням селищної ради про бюджет.

3. Обсяг втрат з різниці в тарифах визначається Підприємством як різниця між фактичними витратами на централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, управління побутовими відходами, які надаються населенню громади і фактичними нарахуваннями згідно з тарифами, що затверджувалися рішенням селищної ради відповідно до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 “Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги” та Порядку формування середньозваженого тарифу на послугу з управління побутовими відходами, а також тарифів на збирання, перевезення, відновлення та видалення побутових відходів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2023 № 1031. Розмір економічно обґрунтованих витрат та тарифи затверджуються рішенням ради про встановлення тарифів на комунальні послуги.

4. Розрахунок обсягу втрат з різниці в тарифах оформляється Підприємством окремо за кожен місяць згідно з додатком до Порядку (додається). Розрахунок обсягу втрат з різниці в тарифах здійснюється без урахування податку на додану вартість.

5. Розрахунок фактичних нарахувань здійснюється Підприємством окремо за кожен місяць з урахуванням періоду дії тарифів на комунальні послуги для населення, встановлених рішенням селищної ради.

6. Сума нарахувань визначається шляхом множення обсягів реалізації послуг на тарифи, що діяли протягом періоду, за який розраховуються фактичні нарахування, для населення в розрізі видів діяльності. Сума фактичних нарахувань зменшується на суми здійснених перерахунків та коригувань: у зв’язку з ненаданням послуг або наданням їх не в повному обсязі, зниженням якості; в результаті встановлених контролюючим органом порушень порядку формування тарифів. Показники фактичних нарахувань повинні кореспондуватися з показниками, відображеними у галузевій звітності.

7. У разі виникнення розбіжностей (невідповідностей) між показниками, зазначеними у галузевій звітності, та розрахунковими показниками, відображеними у додатках, Підприємство наводить обґрунтування щодо таких розбіжностей (невідповідностей) у письмовій (довільній) формі.

8. Заява на фінансування, розрахунок різниці в тарифах (додаток до Порядку) та підтвердні документи подаються Підприємством до Виконавчого комітету Юр’ївської селищної ради, щомісячно, в паперовому та електронному вигляді, засвідчуються підписом керівника або іншої уповноваженої особи суб’єкта господарювання та скріплюються печаткою (у разі наявності). Відповідальність за достовірність поданих розрахунків обсягів заборгованості з різниці в тарифах та підтвердних документів несе керівник Підприємства.

9. У разі погодження, виконавчий комітет селищної ради подає заявку на фінансування разом з розрахунками до фінансового управління Юр’ївської селищної ради. Фінансове управління селищної ради перераховує кошти з бюджету селищної територіальної громади через виконавчий комітет селищної ради, який є головним розпорядником коштів, для одержувача бюджетних коштів - комунального підприємства «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради на рахунок, відкритий в Державній казначейській службі України в межах затверджених в бюджеті селищної територіальної громади призначень на цю мету.

Головними розпорядником коштів на виконання Програми є виконавчий комітет селищної ради.

Одержувачем коштів є комунальне підприємство «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» Юр’ївської селищної ради.

10. З метою забезпечення фінансової стабільності підприємства можливе фінансування двічі на місяць:

перше перерахування у вигляді авансу, з розрахунку до 50% від середнього місячного обсягу відшкодування;

друге перерахування – за фактичним обсягом споживання за місяць у сумі, що є різницею між нарахованою та перерахованою за відповідний період сумою відшкодування різниці в тарифах.





Секретар селищної ради Наталя СКРИЛЬ

 

 

 

 

 

Додаток до Порядку розрахунку, обліку та відшкодування різниці між встановленими тарифами на послуги централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами та фактичними витратами підприємства на виробництво цих послуг


Розрахунок

різниці в тарифах для населення комунальному підприємству «Юр’ївські житлово-комунальні послуги» на ______м-ць 202_ року


Назва

Послуги


м3

за м-ць

Тариф

економічно-обгрунтований

грн./м3

з ПДВ

Тариф встановлений

грн./м3

з ПДВ

Різниця

грн./м3

з ПДВ

Різниця без

ПДВ

грн./м3

Сума для

відшкоду-

вання селищною радою,грн.


Централізоване водопостачання 







в тому числі по населених пунктах







Централізоване водовідведення 







в тому числі по населених пунктах







Управління побутовими відходами











в тому числі по населених пунктах







Всього відшкодування на ____м-ць 202_ року


 

Секретар селищної ради Наталя СКРИЛЬ

Секретар селищної ради Наталя СКРИЛЬ


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux